Aksaray Kreşler 1G Çocuk Akademisi

Altın Üye
Firma Adı
: Aksaray Kreşler 1G Çocuk Akademisi
Yetkili Adı
: Özlem BOZKURT
Adres
: Coğlaki Mah. 1217. Sk. No:10 (İmam Hatip Lisesi Yanı)
Şehir/İlçe
: Aksaray / Merkez
Telefon
: (382) 213-7555
Cep Tel
:
Faks
: (382) 213-7555
Sektörler
: Özel Eğitim Kurumları
Email
: info@1gcocukakademisi.com
Web
: www.1gcocukakademisi.com
Facebook
:
Email Formu
: Tıklayınız.
Bu firma Bugün 1, Bu Ay 38 , toplamda 5447 kez ziyaret edildi.
Firma Resimleri
Firma Detayları

1G ÇOCUK AKADEMİSİ

Alanlarında uzmanlaşmış olan öğretmenlerimizle, çocuklarımızın periyodik olarak yanlarında olan psikolojik danışmanımızla, çocukların sevgi, güven, oyun, arkadaş ihtiyacının karşılandığı ortamımızla, hijyen ve sağlığa önem veren anlayışımızla, velilerimizle sürdürdüğümüz etkin iletişimimizle, aydınlık, donanımlı ve tertemiz derslik ve oyun salonlarımızla, resim (seramik-ebru), İngilizce, halk dansları, aerobik, satranç ve isteğe bağlı din kültürü ve ahlak bilgisi derslerimizle, dil yeteneklerini geliştirmeleri için sınıflarımızda drama ve kukla köşelerimizle, kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı kazanmaları için sınıflarda kitap köşelerimizle, Çoklu Zeka Eğitim metodu uygulamamızla, sinema gösterilerimizle,

 • İlköğrenime ve yaşama hazır
 • Kendine güvenen ve bu güveni özgürce ifade edebilen
 • Sorumluluk alabilen ve sorunlara çözüm üretebilen
 • Paylaşımcı
 • Yaratıcı zekâya sahip
 • İnsanı, çevreyi, hayatı ve sanatı seven bireyler yetiştirmek için

VİZYONUMUZ

Aile içerisinde başlayan gelişim ve eğitimin aile sonrasındaki bölümünde çocuklarımızın sevgiyle, özenle, yaşayarak ve yaşatarak hayatı öğrenmeleri, yeni deneyimler kazanmaları için sıcak, güvenli ve temiz bir eğitim sunmak temel prensibimizdir.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimlerini mutlu sürdürmeleri için ‘SEVGİMİZİ, BİLGİMİZİ ve HOŞGÖRÜMÜZÜ’ onlarla paylaşıyoruz. Çocuklarımızın okul ortamında düzgün davranış modellerini öğrenmesi, kendine güven duyması, motor hareketlerinin geliştirilmesi, akranlarıyla ve öğretmenleriyle uygun iletişim kurmayı öğrenmeleri, görsel-işitsel becerilerinin arttırılması ve sosyalleşmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

EĞİTİM PROGRAMI

 

KARAKTER EĞİTİMİ

Karakter Eğitiminin amacı; öğrencilere temel insani değerleri kazandırma, bu değerlere karşı duyarlılık geliştirme ve bunları davranışa dönüştürme konusunda yardımcı olmaktır. Her seviye için kazandırılması öngörülen karakter değerleri belirlenmiştir. Karakter eğitimi belirli bir ders süresini kapsamaz. Amaç öğrencinin yıl boyunca bu karakteri içselleştirmesidir. Eğitim programımızın içinde,drama ,hikaye,proje ve oyun yöntemiyle çocuklara sunulur.

Karakter eğitimimizdeki konularımız

 • Sevgi
 • Saygı
 • Doğruluk
 • Empati Kurabilme
 • Davranış güzelliği
 • Özgüven
 • Hoşgörü
 • Özdenetim
 • Yardımseverlik
 • Sorumluluk
 • Dostluk
 • Sabır
 • Çevresine duyarlı olabilme
GRUP ÇALIŞMALARI

Grup çalışmalarımızda ;çocuklarımızın günlük yaşantısında karşılaştığı problem durumlarında,nasıl davranması gerektiğini öğreten etkinlikler uygulanır.Böylece,çocuklarımız hayata kendilerini hazırlamış olur.

 • Yaşam becerileri eğitimi
 • Problem çözme becerileri eğitimi
 • Scamper (Farklı düşünme)etkinlikleri
 • Özbakım etkinlikleri
 • Yaratıcılık
Etkin öğrenme

Çocuğun yaparak ve yaşayarak öğrenmesidir. Bu nedenle okulumuzdaki günlük program, çocuğa düşünmeyi, problem çözmeyi, iletişim kurmayı, yaratıcı olmayı, sırasını beklemeyi, işbirliği yapmayı öğrenmesini sağlayacak fırsatlar yaratılması için, zengin çeşit ve bol miktarda eğitim ve oyun materyallerinin bulunduğu ve çocuğun yaş seviyesine uygun ortamlarda gerçekleştirilmektedir.
Okulumuzda çocuklarımıza bilgiyi; yaşayarak, kendi kendine keşfetme, neden – sonuç ilişkisi kurma fırsatları vererek, kendi deneyimleri ile aktarmamız nedeni ile, öğrenim ezbere dayalı olarak gerçekleşmez ve sosyal, duygusal, bilişsel, bedensel, dil ve konuşma alanlarında kalıcı beceriler edinirler.

Çoklu Zeka Kuramı

Tüm çocukların 8 tür zekaya( sosyal zeka, mantıksal – matematiksel zeka, içsel zeka, sözel – dilsel zeka, görsel zeka, bedensel zeka, ritmik – müzik zeka, doğaya dönük zeka) sahip olarak doğdukları ve bilgiyi alma, kullanma ve işlemede bu zeka türlerini araç olarak kullandıkları kabul edilir.
Bu nedenle okulumuzda; mevcut materyaller ve köşelerimizin zenginliği ile ( kitap köşesi, blok köşesi, evcilik köşesi, tamir köşesi, kukla köşesi, trafik köşesi, masa başı oyuncakları, kavram oyuncakları vb.)görsel, bedensel, doğaya dönük, müzik gibi çoklu zeka eğitim alanları da kullandırılarak, çocuklarımızın bu alanlardaki yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak ve onların bu alanlardaki ilgi ve eğilimlerini bir araç olarak kullanarak, eğitim ortamlarını zevkli hale getirmek ve öğrenme fırsatlarını artırmak hedeflenmektedir.

Uygulamakta olduğumuz eğitim sistemi ile;
Yaşamının en hızlı gelişim dönemini geçiren çocuklarımızı kendine güvenen, özgür, yaratıcı, sorgulayıcı, paylaşmayı bilen, sorumluluk sahibi, duygularını rahatlıkla ifade edebilen, kararlı ve pozitif bireyler olarak yetiştirmektir

DEĞERLERİMİZ

1G Çocuk Akademisi olarak vizyonumuz çerçevesinde ve misyonumuza göre belirlediğimiz hedeflerimize ulaşırken ortak ve temel değerlerimize inanır ve sahip çıkarız. Bizi farklı kılan, geliştiren mutlu kültürümüzün temelini taviz vermediğimiz değerlerimiz oluşturur.

Çocuk Bizim İçin Esastır!

Tüm çalışmalarımızda ve hareketlerimizde bu değer temeldir. Herhangi bir seçenek öncelikle ve ağırlıkla çocuğun çok yönlü gelişimini nasıl etkileyeceği bakış açısı ile değerlendirilir.

Dürüstüz!

Tüm ilişkilerimizde –çocukla, veliyle, dış paydaşlarımızla kurduğumuz ilişkide ve kendi içimizde- her zaman açık ve dürüstüz. Verdiğimiz sözlerin daima arkasında dururuz.

Herkese Eşit Mesafedeyiz!

Tüm çocuklarımıza ve velilerimize verdiğimiz hizmette aynı özen, dikkat ve emeği gösteririz. İhtiyaçlarını ve farklılıklarını bilerek, ulaşılmak istenen hedeflere doğru, söz verdiğimiz iyi hizmeti herkese sunarız.

Saygı Duyarız!

Tüm paydaşlarımıza büyük saygı duyarız. Bu nedenle işimizi, hiçbir zaman savsaklamadan, kapasite, bilgi, enerji ve yaratıcılığımızı sonuna kadar kullanarak yaparız. Yarın bu sınırı daha ileri götürebilmek için kendimizi sürekli geliştirmeye çalışırız. Bir işi daha iyi yapabileceksek, daha iyi yaparız.

İşbirliği İçerisindeyiz!

Temel hedefimiz çocuklarımızın çok yönlü gelişimine destek olmaktır. Bu gelişimi destekleme yolunda velilerimizle her zaman çok yönlü işbirliği içine gireriz.

Verimliliğimiz Uzun Vadelidir!

Hiçbir zaman kısa vadeli yöntemler ve yatırımlar içine girmeyiz. Doğruluğuna inandığımız çalışmalarımızı yürütürken kestirme yollara sapmayız. Bizimle iş yapan herkesin “başarıyı hak ettiler!” diyebilmesini isteriz.

Rekabet Etmeyiz!

Rakiplerimize saygı duyarız. Onlar da çocuklara hizmet veren kurumlardır. Hiçbir kurumu duyduklarımıza göre değerlendirmez ve onlar hakkında başkaları ile konuşmayız.
Biz, “DİĞERLERİ KÖTÜ DİYE DEĞİL, BİZ İYİ OLDUĞUMUZ İÇİN” fark yaratmayı ve kaliteyi sergilemeyi benimseriz.

 

Firmanın Haritada Ki Yeri
Facebook Yorumları
1002.jpg